Ochraniacze bokserskie - Ring Sport

Ochraniacze to podstawowy i jeden z najważniejszych atrybutów każdego sportowca. Od ich wykonania zależy, jakie obrażenia odniesie w walce nasze ciało. Bokserzy, zawodnicy sztuk walki najczęściej zabezpieczają swoją głowę, nogi, a także ręce. Ochraniacze dają również większy komfort podczas walki i ochraniają najwrażliwsze części naszego ciała.

Ochraniacze podział

Zacznijmy od samej góry. Głowa i zęby to najbardziej narażone na uszkodzenia miejsca podczas walk i treningów. By ustrzec się przed niebezpiecznymi uderzeniami, wstrząśnieniami czy nawet utratą zębów, warto zabezpieczyć się w odpowiedni sprzęt, który uchroni nas przed kontuzjami.

Ochraniacze na zęby

Te ochraniacze mają za zadanie chronić naszą szczękę i wargi. Chronią zęby przed wybiciem, rozkładają siłę uderzenia na większą powierzchnię. Co więcej, ochraniacze te chronią również zawodnika przed ugryzieniem się w język podczas walki. Na rynku dostępne są ochraniacze pojedyncze jak i podwójne. Szczęki są wówczas zabezpieczone przed uderzeniem, dodatkowo również zabezpieczone są nasze wargi. Dzięki ochraniaczom nie są one rozcinane o zęby, a jedynie puchną po uderzeniu.

By jak najlepiej dopasować ochraniacze do szczęki, trzeba włożyć je na kilkanaście sekund do gorącej wody, a następnie szybko umieścić w szczęce i dopasować ją przy pomocy języka. Ochraniacz zastyga po kilku sekundach zachowując kształt szczęki. Są to ochraniacze typu „boil and bite”.

Ich nowszą wersją są ochraniacze żelowe, one zdecydowanie lepiej dopasowują się do kształtu szczeki i zapewniają większy komfort podczas użytkowania.

Kask

Jest to doskonała ochrona naszej głowy podczas wielu uderzeń. Bez kasku mogłoby dojść do wielu poważnych urazów lub nawet zakończyć się śmiercią. Kask ma za zadanie amortyzowanie ciosów, a także ma przede wszystkim zabezpieczać naszą głowę przed ciosami. Kaski bokserskie mogą posiadać kratę, co dodatkowo zabezpiecza przed przeciwnikiem, w połączeniu z ochraniaczem na zęby zawodnicy nie są wrażliwi na większość ciosów. Kasy wykonane są najczęściej ze skóry naturalnej lub syntetycznej oraz wypełnione są gąbką.

Bandaże (owijki)

 

Jest to kolejny ważny element ekwipunku sportowca. Owijki zakładane są pod rękawice bokserskie, doskonale wchłaniają pot z dłoni, co zapewnia higienę podczas walk. Dobrze założone owijki mają za zadanie ochraniać dłonie i nadgarstki przed nadmiernymi obciążeniami i kontuzjami.

Bandaże firmy Ring zostały wykonane w 100% z bawełny, która doskonale absorbuje pot, mają długość 3,5 metra, co zapewnia jeszcze większy komfort podczas walk i dodatkowe zabezpieczenie dla dłoni.

Ochraniacze piszczeli i stóp

Są to ochraniacze, które mają zabezpieczać nasze nogi przed ostrymi kopnięciami przeciwnika. Takie ochraniacze sprawdzą się doskonale podczas sparingów, walk amatorskich i treningów. Mają ochraniać wrażliwe miejsca takie jak stopy i piszczele. Ochraniacze na piszczele firmy Ring zostały wykonane z najwyższej jakości pianki, a pokryte są sztuczną skórą. Zapewnia to maksymalną ochronę podczas intensywnych walk i sparingów nawet podczas najsilniejszych kopnięć ze strony przeciwnika.

Do delikatniejszych treningów również odpowiedni będzie ochraniacz bawełniany na piszczele. Są one bardzo elastyczne i doskonale dostosowują się do nogi, zabezpieczając ją przed uderzeniami i amortyzują kopnięcia.