Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bandaże i owijki bokserskie

( ilość produktów: 8 )

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór bandaży oraz owijek bokserskich. Bandaże zostały wykonane z 100 % bawełny. W naszej ofercie posiadamy różne wersje kolorystyczne. 

Bandaże bokserskie i owijki bokserskie - po co stosować?

Owijki bokserskie zakłada się pod rękawice bokserskie, aby zabezpieczyć dłonie, a dokładniej kości w nich w tym kości śródręcza i stawy, żeby miały ograniczoną mobilność i były ze sobą złączone podczas zadawania ciosów na treningu. Rękawice natomiast tylko amortyzują siłę ciosu, a w połączeniu z bandażami zapewniają ci ochronę przed kontuzjami i bezpieczeństwo.Bandaże bokserskie rozkładają siłę ciosów równomiernie na dłoni i nadgarstku, wytłumiają cios przez co zmniejszają ryzyko kontuzji.Owijki bokserskie dbają też o higienę, to one chłoną nasz pot i nie zostaje on w rękawicy. Zapewniają komfort i suchość naszych rękawic do boksu, do tego zapobiegają przykremu zapachowi z rękawic za co nasi partnerzy sparingowi będą wdzięczni. Taśmy bokserskie pierze się dużo łatwiej od rękawicy.

Jakie owijki bokserskie wybrać?

Taśmy bokserskie możemy dostać w różnych wersjach z różną ilością bawełny i o wielu rozmiarach.Możemy dostać owijki bokserskie wykonane w 100% z bawełny lub elastyczne taśmy bokserskie z domieszkami innych materiałów, wybieramy zależnie od swoich preferencji.Wybór rozmiaru owijek jest zależny od osoby i wielkości jej dłoni. Drobnym osobom w tym kobietom polecamy krótkie owijki bokserskie od 2,5 m do 3,5m. Mężczyźni posiadający większe dłonie mogą spokojnie wybierać owijki 4 m. Natomiast taśmy 4,5 m, a nawet 5 m przydadzą się osobom o większej masie ciała lub większym stopniu zaawansowania i większej sile ciosu.

Jak wiązać bandaż bokserski?

Owijki są niezbędne, zakładamy je na ręce przed każdym treningiem, czy to muay thai, boksu czy innych sztuk walki.

  1. Rozwiń owijkę na całą jej długość. Zwróć uwagę, po której stronie jest rzep, tak aby po założeniu taśmy dało się go zapiąć.
  2. Przełóż kciuk przez pętelkę znajdującą się po jednej bandaża. Wyciągnij rękę z wyprostowanym nadgarstkiem, rozkładając wszystkie palce.Przełóż kciuk przez pętelkę.
  3. Owiń nadgarstek od kciuka po tylnej części nadgarstka parę razy upewniając się, że owinięcie jest wygodne i się nie skręca.
  4. Nałóż taśmę na dłonie przeciągając owijkę wokół grzbietu dłoni, tuż nad kciukiem i w poprzek dłoni kilka razy, kończąc przy podstawie kciuka.
  5. Owiń kciuk taśmą od jego podstawy, a następnie z powrotem do dołu i potem owiń bandaż jeszcze raz wokół nadgarstka, aby uzyskać dodatkową stabilność.
  6. Owijaj palce zaczynając od wewnętrznej strony nadgarstka i owijaj między palcami z powrotem do wnętrza nadgarstka. Zacznij od miejsca między małym a serdecznym palcem i zataczaj kółka do wewnątrz każdym palcem.
  7. Ponownie owiń dłonie raz wokół nadgarstka, a następnie ponownie owiń bandaż wokół dłoni. Zakończ ostatnim długim owinięciem nadgarstka.
  8. Zabezpiecz owijkę przymocowują jej koniec do rzepu.
  9. Sprawdź swoje wiązanie wykonując kilka uderzeń, owijka nie może być zbyt luźna ani ciasna, Nadgarstki i dłonie mają być bezpieczne, ale nie mogą być tak ciasne, aby trudno było zacisnąć pięść.
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 44 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-12
Szybką i świetna obsluga. Polecam
2023-04-20
Wszystko idealnie
pixel